Just nu arbetas det med att få ihop höstens grupper, var grupp får information av sina tränare vilket datum de startar terminen.
Står ert barn i kö har ni fått en inbjudan till provhoppning den 30-31 augusti, saknar ni inbjudan hör av er (den skickades 1 augusti).
Kan man inte komma den 30-31 aug. men vill behålla sin plats i kön ska man ändå maila svar att man önskar stå kvar i kön. Svarar man inte plockas man bort från kön.
Bakgrund är att kön är så lång där flertal stått i kö sedan 2022 och många tappar intresse under tiden, varför vi vill ha en aktuell lista att kontakta för erbjudande av platser.
Vi får många frågor om när ert barn kan räkna med att få en plats, speciellt från ganska nya i kön, som det står i det bifogade brevet är det just nu många barn i kö (ca 250st) pga ledarbrist kan vi inte starta nya grupper utan plats erbjuds i befintliga grupper när någon annan slutar. Vill du vara med att starta en ny grupp, anmäl ditt intresse, känns det främmande pga att du inte kan något, det är lugnt, majoriteten av våra ledare har en gång börjat utan tidigare erfarenhet av trampolin.
