Hoppa till sidans innehåll

NM 19-20 oktober, Vallhalla sporthall

17 OKT 2018 11:13
  • Skapad: 17 OKT 2018 11:13

Trampolinhoppning på hög nivå. Fri entré! Kom och se! Välkomna!

Sjövalla FK Sacro representeras av två gymnaster, Emelie B i Trampolin Ungdom och Zack S i Trampolin Junior. Ett stort lycka till, till er båda!! 

För er som gärna vill se men inte kan vara på plats så streamas allt, som vanligt, på trampolinsverige.nu 

Program 20 oktober:

09.00  Youth Trampoline start group 1   ( 9:a Emelie)
09.45  Youth Trampoline start group 2  
10.40  DMT start group 1  
11.10  DMT start group 2  
11.50  DMT, final
12.15  Youth Trampoline, Final 
12.40 - 13.00  Award Ceremony DMT and Youth Trampoline
14.00 Junior Trampoline start group 1 
14.50 Junior Trampoline start group 2  (6:a Zack)
15.40 Senior Trampoline start group 1 
16.15 Senior Trampoline start group 2 
17.00 Final Junior Trampoline 
17.20 Final Senior Trampoline 
17.50 Award Ceremony Trampoline Junior’s and Senior’s

 

 

 

 

Skribent: Paula Nordöen
Epost: Adressen Gömd

Vera Sport

SACRO är en sektion i Sjövalla Frisksportklubb och står för Sjövallas acrobater. Vi har grupper från nybörjare upp till elitnivå och håller till i vår egen träningshall i Mölnlycke fabriker.

Anna i Flying

USM 2015 018

image

Hanna Och Olivia I Synkron

Regionstävling2014 034

Postadress:
Sjövalla FK - Gymnastik
Finnsjövägen 12
43541 Mölnlycke

Kontakt:
Tel: +4631884773
E-post: This is a mailto link